Czy musimy wydrukować dokładne modele anatomiczne w mieszkaniu na drukarce 3d

Dużo z nas na pewno zastanawia się jak są tworzone modele anatomiczne. Istnieją one świetnie odwzorowane z rzeczywistością dodatkowo posiadają elementy które zwykle oko nie wychwyci. Takie modele anatomiczne na samym starcie muszą mieć precyzyjne dane, które kupowane są z danych radiologicznych z CT. Są to niezwykle szczegółowe dane, na jakich będzie opierał się cały druk. Modele anatomiczne w wydruku 3d na czym bezpośrednio polega ta metoda? Drukowanie 3d inaczej nazywane drukowaniem przestrzennym polega ona na występowaniu obiektu, poprzez wprowadzanie na niego dodatkowych warstw. Aby wydrukować modele anatomiczne musimy mieć 4 najważniejszych rzeczy:

 • 1. drukarki 3d
 • 2. rysunku komputerowego
 • 3. oprogramowania, dzięki któremu będziemy mogli przerobić dany model
 • środka z którego powstaną modele anatomiczne lub np. żywica czy puder.

Wszelakie modele anatomiczne są wytwarzane w analogiczny sposób.

Modele anatomiczne są zazwyczaj ruchome i co za tym idzie możemy niektóre części ze sobą łączyć. Znacznie dobrym przykładem są modele anatomiczne czaszki ludzi. Czaszka osteopatyczna, która łączy się z aż 22 części. Tego rodzaju modele anatomiczne dobrze sprawdzają się dla licealistów czy nauczycieli. Możemy ją spokojnie rozłożyć na elementy:

 • Obejmuje miednicę (połowę) z pełnowymiarową
 • kością udową,
 • rzepką,
 • piszczelem i strzałką,
 • stępem,
 • śródstopiem,
 • flangami.

Pokazuje elastyczność kolan i kostek. Jedni możemy sprawdzić jak takie modele anatomiczne pomagają w edukacji Możemy zrozumieć dokładne położenie każdej części, a tegoż gatunku modele anatomiczne są budowane w kształcie rzeczywistym. Dzięki czemu jeszcze przyjemniej jest się uczyć. Inne popularne modele anatomiczne to typy kości, które także potrafimy ze sobą dowolnie połączyć. Niezwykle oryginalne dla mnie modele anatomiczne to: 1. Modele anatomiczne żebra- tworzą się z 12 części. Ma obszar jak u dorosłego mężczyzny. 2. Modele anatomiczne czaszki osoby dorosłej – kości rozmontowane w walizce – jest do kompletny zestaw dla uczniów medycyny. Dzięki niemu umiemy dokładnie dopasować kości do głowy, zobaczyć szwy i otwory, które są w niej znalezione. Dzięki systematyczności także doskonałemu odzwierciedleniu możemy zaobserwować oraz jak funkcjonują nerwy. Faktury w tym modelu anatomicznym są zachowane identycznie jak w realnej ludzkiej czaszce. Modele anatomiczne 3d są coraz bardziej znane nie tylko na szkołach wyższych, lecz również w dawnych szkołach. Biorą z nich studenci poznając ludzkie ciało. Modele anatomiczne maja to do siebie że prezentują się oraz cechują się tak samo jak ludzkie. Jest to rozwiązanie zarówno dla specjalistów w szpitalach, jacy mogą małym pacjentom wytłumaczy operacje jaką będą mieli dodatkowo co konkretnie będą robili. Modele anatomiczne są coraz częściej odpowiedzialniejsze, a druk 3d staje się coraz bardziej innowacyjny technologicznie.