Modele anatomiczne nie jedynie do edukacji anatomii, ale też weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy nabyć w profesjonalnych sklepach. Przecież nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych elementów ciała na których edukują się przyszli specjaliści i poznają anatomie. Występują również modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest szczególnie ogromny. Najbardziej powszechne są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Studenci mogą się na nich nauczyć:

  • różnych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można naprawdę wiele się nauczyć. Możemy także zakupić tylko i zupełnie jedną np łapkę psa do edukacji robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one szczególnie dobrze odwzorowane, dzięki czemu uczeń w szybki sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie opisują przebieg choroby oraz jego etapy u pupila. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak ścięgna itd. Inne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do również niezwykle popularnych oraz niezwykłych. Co łączą: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą dodatkowo zaopatrzony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie stworzone oraz dają możliwość przyszłemu weterynarzowi zrobienie dokładnego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej.

Mają również ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa umieścić w każdym miejscu i nauczyć się przeprowadzać zabiegi.
Oczywiście jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt mogą być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak małe i aby odtworzyć ich szczegóły należny je zwiększyć. Takim przypadkiem może być wzór głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Przedstawia on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone to np mrówka 30x powiększona. Doskonale kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne potrafimy zakupić np jako przykład stopy konia. Występuje on w kilku wariantach i jest stworzony jako model 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się również wyjątkowo wielkim zaangażowaniem. Asortyment jest faktycznie ogromny. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają zawsze możemy złożyć prywatne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są wykonywane dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak mieć, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i reklamowane sklepy, które są od lat na naszym rynku.